Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu
zaprasza rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie,
które odbędzie się 25.08. 2016r. (czwartek) o godz. 1600
w budynku szkoły przy ul. Lwowskiej 15 – sala nr 12.

Dyrektor Szkoły
Andrzej Morawski

Program- Szkoła w Ruchu

 Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.

 Jednym z priorytetowych zadań każdej szkoły w zakresie dbałości  o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji.

Ćwiczyć każdy może

W ramach programu „ Szkoła w Ruchu” nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiej  akcji „Ćwiczyć każdy może”. Celem akcji są działania skierowane na rzecz aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej.

 

„Szkolne cheerleaderki” – odkrywamy pasje

 Uczennice klas V Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu na lekcjach wychowania fizycznego doskonalą swe zainteresowania tańcem nowoczesnym. Wynikiem tych działań jest przygotowany układ taneczny, który zaprezentują na uroczystościach szkolnych.

 

 

 

XIV Turniej piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

  W dniu 14.03.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu rozegrany został XIV Turniej piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

Były to eliminacje powiatu Zamość grodzki w kategorii wiekowej U–12. W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół: SP 2, SP 6 i SP 8. Drużyny chłopców i dziewcząt z naszej szkoły zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Gałan Anita, Wielgusiak Julia, Wołoch Natalia, Sachajko Wiktoria, Grzeszata Wiktoria, Wawryk Julia, Poździk Karolina, Mazur Kinga, Abramek Wiktoria. Drużyna chłopców to: Michalak Adrian,  Radziszewski Kamil, Gierała Dawid, Kołodziejczuk Szymon, Kluczyński Krzysztof, Laskowski Krystian, Złomańczuk Krystian, Podoba Jakub, Sarzyński Jan i Kaszuba Paweł. 

Obu drużynom życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim!

 

Wiosenny turniej piłki nożnej chłopców

  W dniu 11 marca 2014 r. odbył się „Halowy turniej piłki nożnej chłopców” zorganizowany przez Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych.

W turnieju wzięły udział drużyny z Łabuniek Pierwszych, Jarosławca oraz SP 2 z Zamościa. Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Michalak Adrian,  Radziszewski Kamil, Gierała Dawid, Kołodziejczuk Szymon, Kluczyński Krzysztof, Laskowski Krystian i Złomańczuk Krystian zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.  

 

„Mini futbol amerykański”

  Uczennice klasy IV b podczas zmagań z „inną piłką”.

 

 

 

 

 

„Chustka” – nie tylko do nosa

 Uczniowie klasy II a na zajęciach wychowania fizycznego z wykorzystaniem chusty animacyjnej i balonów.

Pomysłów na wykorzystanie bardzo prostych przedmiotów jest wiele, a wszystko zależy od inwencji prowadzącego zajęcia, bo dzieci przecież lubią się bawić!!!

 

Wiemy, co jeść, aby być zdrowym

Uczniowie klas I – III wiedzą, co powinno się jeść, aby być zdrowym! Znają Piramidę Zdrowego Żywienia. Potrafią też przygotować zdrowe kanapki, sałatki i desery.

W dniu 26 lutego 2014 r. wykonywali surówki z marchwi, jabłek i porów. Wszystkie były pyszne!

 

Szóstoklasistki na podium

 W dniu 18.02.2014 roku w Gimnazjum nr 2 im. J. Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodziczek o Puchar Dyrektora. W turnieju wzięło udział pięć drużyn dziewcząt reprezentujących szkoły podstawowe. Uczennice naszej szkoły zajęły miejsca: klasy VI – I miejsce, klasy V – V miejsce.

 

 

 

Ruch to zdrowie – każdy maluch to powie!!!

 Zimowa pogoda sprzyja zajęciom na dworze. Uczniowie klas I-III z naszej szkoły chętnie bawią się na śniegu i zjeżdżają z górki na sankach. Wiedzą, że ruch to zdrowie!!!

 

 

 

Bezpieczny Stok- cz. II

W dniu 19 lutego 2014r. uczniowie kl. III pojechali do Jacni na stok narciarski, aby uczyć się podstaw narciarstwa zjazdowego. Wcześniej, w szkole, uczniowie byli  uczeni, jak należy zachowywać się i bezpiecznie postępować podczas jazdy na nartach. Wyjazd na narty był realizacją ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bezpieczny Stok”. 

 

 

Białe szaleństwo

  Temperatura powietrza sprzyja lekcjom wychowania fizycznego na dworze. Uczniowie klas IV i V w trakcie zabaw na śniegu – oby pogoda taka utrzymała się jak najdłużej!!!

   

 

 

 

Ferie zimowe w szkole.

 W bieżącym roku szkolnym 2013/2014 po raz kolejny nasza szkoła w okresie ferii zimowych zorganizowała zajęcia sportowo – rekreacyjne  dla chętnych uczniów pod hasłem „Wypoczywaj zdrowo”.

Mogli oni uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na krytej pływalni, w sali gimnastycznej i pracowniach komputerowych. Mimo mroźnej pogody, chętnych do takiej formy wypoczynku nie brakowało!

 

Bezpieczne ferie 2014 z WOPR

 

 W okresie ferii zimowych zamojski oddział WOPR zorganizował dla uczniów zajęcia na temat „Bezpieczne ferie 2014”.

Uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca ratownika WOPR, jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu nad wodą, jak pomagać innym oraz jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe na świeżym powietrzu.

 

Roztańczone lekcje

 Zajęcia wychowania fizycznego to nie tylko ćwiczenia gimnastyczne i gry. Uczennice klasy IV b na lekcjach doskonalą swe umiejętności taneczne – mamy przecież karnawał!!!

 

 

 

 

Karnawałowa zabawa

 W dniu 14 stycznia odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów klas I – III. Większość dzieci przebrała się w różnorodne stroje. Można było spotkać wróżki, księżniczki, kowbojów, muszkieterów, Indian, policjantów oraz postacie z bajek i filmów. Tańcom towarzyszyły zabawy i konkursy przygotowane przez wychowawczynie poszczególnych klas. Wszyscy bawili się doskonale o czym świadczą załączone zdjęcia.

 

Bezpieczny Stok – cz. I

 Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Stok”. Celem akcji jest nabycie i doskonalenie umiejętności ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa jazdy na nartach. Na pierwszych zajęciach teoretycznych uczniowie klas III zostali zapoznani z wyposażeniem, jakie powinna posiadać osoba uprawiająca ten sport oraz z quizem przygotowanym przez organizatora akcji. Dla niektórych uczniów będzie to pierwszy kontakt z tym wspaniałym sportem zimowym.

 

 Zajęcia wychowania fizycznego z wykorzystaniem Xbox

 Alternatywną formą prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego jest wykorzystanie sprzętu multimedialnego. Uczniowie naszej szkoły (nie tylko na zajęciach w-f) korzystają z konsoli Xbox, dzięki temu mogą poznać przepisy, zasady oraz prawidłową technikę ruchu w różnych dyscyplinach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno gry zespołowe jak i indywidualne. Nabyte umiejętności ruchowe wykorzystywane są później w praktyce.

W chwili obecnej „na topie” są sporty zimowe, bo przecież wszyscy czekamy na śnieżną  zimę…

 

My się zimy nie boimy i na dworze ćwiczymy

 Uczennice klasy V a mimo miesiąca typowo zimowego czynnie uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu. Lekcja wychowania fizycznego na terenie „siłowni osiedlowej” przy słonecznej grudniowej pogodzie.

 

 

 

 

Lekcje wychowania fizycznego na basenie

 Uczniowie klas VI w ramach zajęć z wychowania fizycznego uczestniczą w obowiązkowych zajęciach nauki pływania. Są one organizowane cyklicznie od kilku lat. Uczniowie,  podzieleni na grupy pod względem umiejętności pływackich, realizują program dostosowany do indywidualnych możliwości. Nie tylko uczą się pływać, ale także biorą udział w różnorodnych  zabawach, pokazach i zawodach. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów nauki pływania – nauczycieli naszej szkoły. Na zakończenie programu nauki pływania (w czerwcu),  przeprowadzany jest egzamin na kartę pływacką.

 

Dbaj o swoją sylwetkę!!!

 Uczniowie z klas I – III objęci są działaniami profilaktycznymi przeciwdziałającymi wadom postawy. W ramach zajęć z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej otrzymują  zestawy ćwiczeń domowych wraz z instruktażem wykonania. Są  też prowadzone zajęcia instruktażowe, jak należy poprawnie wykonywać  te ćwiczenia oraz jak na co dzień dbać       o swoją prawidłową sylwetkę ciała.

 

 

Sezon zimowy na lodowisku rozpoczęty

 W dniu 06 grudnia 2013r. odbyło się oficjalne otwarcie sztucznego lodowiska na zamojskim Rynku Wielkim. W piątkowe popołudnie uczniowie klas piątych wraz z Mikołajem wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych przez OSiR w Zamościu: jazda slalomem na czas, przejazd pod poprzeczką, lodowe sople oraz konkurencje sprawnościowe. W tym dniu wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

 

Spotkanie z Mikołajem

 W dniu 07 grudnia 2013r. uczniowie z klas V w ramach zajęć z turystyki uczestniczyli w „XV Rajdzie Mikołajkowym” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Zimowa trasa rajdu wiodła z miejscowości Brzeziny do Tarnowoli.  Jego celem było poznanie szlaków turystycznych i walorów krajoznawczych Roztocza, propagowanie wiedzy ekologicznej oraz integracja młodych turystów z różnych szkół. Na mecie na wszystkich czekał  Mikołaj, który rozdawał słodkie upominki. Były też konkursy i ognisko turystyczne. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach: krajoznawczym o Roztoczu, piosenki turystycznej i sprawnościowym. Mimo mroźnej pogody wszystkim dopisywał humor.

 

IV Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

 29 listopada 2013r. na terenie obiektów sportowych OSiR odbył się IV Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego –„ Integracyjny Festyn Mikołajkowy”  zorganizowany przez MKS Padwa. W Festynie wzięły udział dzieci polonijne z terenu Ukrainy oraz zaproszone reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów Miasta Zamościa i powiatu zamojskiego. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki oraz okolicznościowy tort. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Grzeszata Wiktoria, Poździk Karolina, Wołoch Natalia, Laskowski Krystian, Michalak Adrian i Gierała Dawid. Opiekun: Baj Grzegorz. 

 

Szkolne Igrzyska w Przeciąganiu Liny

 Każdy linę przeciągać może przecież, ale ja Wam powiem, że „szkoła dwójka” linę przeciąga najlepiej na świecie!!!

Wielkie zmagania i doping – zmagania uczniów naszej szkoły w „Szkolnych Igrzyskach w Przeciąganiu Liny”.

 

 

Czwartoklasiści na rowerach

  Każdego roku na przełomie maja i czerwca  na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego (MRD), które posiada nasza szkoła, prowadzone jest wśród uczniów klas czwartych  postępowanie egzaminacyjne na kartę rowerową. Składa się ono z części teoretycznej – znajomości przepisów ruchu drogowego (testy) i znajomości  zasad udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej (PPP) oraz z części praktycznej – umiejętności poruszania się rowerem na drodze (MRD). Część teoretyczną nadzorują nauczyciele wychowania fizycznego, część z PPP prowadzona jest przez pielęgniarki ze szkolnego  gabinetu  medycznego, natomiast sprawdzian praktyczny przez  policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zamościu. Uczniowie, którzy zaliczą pozytywnie kolejne etapy postępowania egzaminacyjnego, otrzymują karty rowerowe, które uprawniają ich do poruszania się po drogach publicznych.  W ciągu roku szkolnego teren miasteczka jest wykorzystywany do prowadzenia  zajęć z wychowania fizycznego zarówno w klasach starszych jak i młodszych.

 

Dodatkowe informacje