Konkurs recytacji wierszy Juliana Tuwima w klasie 3 b

Aktualności, Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Konkurs recytacji wierszy Juliana Tuwima w klasie 3 b

22 kwietnia 2024 r. w klasie 3 b odbył się „Klasowy konkurs pięknego czytania/recytacji wierszy Juliana Tuwima”, który był podsumowaniem cyklu zajęć poświęconych poecie.

Podczas wcześniejszych lekcji uczniowie poznali biografię poety i jego utwory pisane dla dzieci. Wysłuchali również czytanych przez wychowawczynię kolejnych rozdziałów lektury A. Frączek "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Dzięki niej poznali młodzieńcze zainteresowania J. Tuwima. Utrwalili zasady artystycznej interpretacji i rady dla recytatora. Uczniowie samodzielnie wybrali wiersze i przygotowali się do konkursu.

Podczas konkursu najczęściej można było posłuchać wierszy pt. „Okulary”, „Abecadło” czy „Kotek”.

Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wiersze, dlatego też zostali nagrodzenie brawami oraz dyplomami, tematycznymi kolorowankami i słodkościami.  Według komisji konkursowej najpiękniejszą recytację wiersza pt. „Spóźniony słowik” zaprezentował Jakub Szprengier. Uczeń otrzymał nagrodę książkową ufundowaną przez panią bibliotekarkę oraz dyplom.

BRAWA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW!

Lidia Pieczykolan, Monika Olejarczuk.

Galeria zdjęć!